Korzárská móda

satya_06(Austrálie 2015) Při představě korzárského oblečení vytane na mysli většině lidí nejspíše cosi otrhaných a povlávajících, v případě ženského ošacení vyzývavě pestrobarevných textílií, do nichž by se slušný člověk neoblékl. Jenže časy se mění a co by ještě před pár desítkami let vzbudilo ve společnosti skandál, je dnes takříkajíc „trendy“. A když se světem přehnala vlna „Pirátů z Karibiku“, vznikla najednou poptávka i po stylovém oblečení, upomínajících na někdejší zdánlivě romantické časy.

* satya_07

Tuto poptávku se před časem rozhodla ukojit australská módní návrhářka Satya James z Byron Bay v Novém Jižním Walesu, která podle vlastních modelů nechává šít nejrůznější druhy šatů, od klasických svatebních přes couture, viktoriánský twist a burlesku až po onen pirátský styl. Pracuje v podstatě pouze zakázkovým stylem tradičního krejčovství a její modely jsou výrazně ovlivněny historickými motivy.

Střihy jejích šatů přitom na jedné straně zdůrazňují ženskost a na druhé smysl pro dramatičnost a snahu upoutat pozornost.

„Mým hlavním cílem je zdůraznit charakterové rysy,“ říká Satya James. „Přispět k posílení sebevědomí žen, jejich sexuality a sebevědomí.“

Mimochodem – Satya své produkty i ochotně a ráda předvádí a je to ta šmrncovní kočka s kloboučkem s plachetnicí a nebo v bílých šatech.

*

satya_08

Boutique Satya James šije šaty na míru, takže na své si zde přijdou i zájemci nadměrných velikostí, stejně jako umělci nebo milovníci extravagantní módy. Ta pirátská a korzárská přitom tvoří podstatnou část nabídky, s níž se Satya James zúčastní i řady módních přehlídek. Ceny některých modelů jsou přitom doslova „za hubičku“. Například pirátské legíny v pěti barevných provedeních lze pořídit za 48 dolarů, šaty za 118 a v nabídce nechybí ani stylové šperky od 22 do 220 dolarů. Takže pokud byste chtěli mít doma vedle sebe cosi dráždivého na způsob Morganovy dcerky, nemusíte už nechávat přešívat šaty po babičce, ale obrátit se na nefalšované profíky.

 -CC-

Komentáře nejsou povoleny.